counter create hit

مطالب مرتبط:

خرید لباس برای بچه ها، نکات کلیدی

لباس پوشیدن و سپس درآوردن لباس، یکی از علاقه های اصلی کودکان است.

حساسیت به پروتئین گاوی در نوزادان، چه علائمی دارد؟

علایم حساسیت به پرتئین شیر گاو در نوزادان چیست؟وجود اگزما در صورت به تنهایی میتواند نشان دهنده حساسیت به پرتئین شیر گاو باشد.

نوزادم کم شیر میخوره، چطوری بهتر میشه؟

نوزاد دختر سه ماهه ای دارم که با وزن دو کیلو و هفتصد و پانزده گرم به دنیا اومد و الان وزنش به پنج کیلو رسیده.

درمان خشکی لب، خانمها بخوانند!

لب هایتان را مانند یک تکه اسفنج در نظر بگیرید. وقتی روی اسفنج آب بریزید، باد می کند و بالا می آید، اما...

درمان درد بیضه در مردان، میدانید؟

درد در بیضه ها از عوامل و علت های متفاوتی پدید می آید.

علت بی توجهی همسر، چرا با همه قهر میکنه؟

انتقال ناراحتی های زناشویی به سایر اطرافیان بسیار بد و ناپسند است چون باعث می شود که اختلافات نه چندان جدی زوجین مورد توجه والدین دو طرف قرار بگیرد.

افزایش سن ازدواج، بررسی علل

چند سالی است که با تغییرات اجتماعی جامعه شاهد پدیده ای به نام افزایش سن ازدواج دختران و تجرد قطعی در بین این گروه هستیم.

سن ابتلا به سرطان پستان

آیا سرطان پستان در دختران هم وجود دارد؟

درمان یبوست در زنان، راهش چیست؟

نیم ساعت قبل غذا و تا 2 ساعت بعد غذا به هیچ وجه مایعات مصرف نشود. این نکته را حتما حتما رعایت کنید.

علت سرطان پستان، وقتی مردان مبتلا میشوند

مردان در معرض ابتلا به سرطان پستان هستند و نباید بی تفاوت از کنار آن عبور کنند.

بهترین سن باروری در مردان، آنچه باید بدانید

مشکلات تخمک گذاری در خانم ها و اختلالات اسپرم در آقایان از عمده ترین علل ناباروری شناخته شده اند که البته بیشتر این مشکلات، قابل درمان هستند.

برای تقویت اسپرم مرد باید چیکار کرد؟

با افزایش شیوع اختلالات بارداری و ناباروری در میان زوج های جوان تلاش برای پیدا کردن بهترین راه حل درمانی بیش از پیش ادامه دارد.

طب سنتی برای بارداری، توصیه های ابن سینا

ابتدا باید طبع و مزاج زن و مرد را به اعتدال نزدیک کرد که ایجاد این اعتدال حداقل شش ماه طول می کشد .

بی اعتنایی سریع ترین راه کنترل بد اخلاقی کودکان

والدین با بی اعتنایی به کودک می فهمانند که بد اخلاقی فایده ای ندارد و به مرور یاد می گیرد این کار را انجام ندهد نوشته بی اعتنایی سریع ترین راه کنترل بد اخلاقی کودکان اولین بار در زنان ، مردان ، کودکان پدیدار شد. ...

فرزند پسر میخوام، به هر قیمتی که شده!

تمایل خانواده ها برای داشتن فرزند پسر از یک بُعد به سنت ها و مسائل فرهنگی جاری در کشور برمی گردد.

سقط جنین بدون دلیل، چرا رخ می دهد؟

من دچار سقط های مکرر میشوم و هیچ دلیل پزشکی هم مشخص نشده!

آموکسی سیلین برای نوزاد، مقدار مجاز

دخترم سرماخورده بردیمش دکتر بهش اموکسی داد وقتی داشتم ابجوش قاطیش میکردم از اون خط رفت بالاتر حواسم نبود.

غربالگری در دوران بارداری، نوبت دوم ضروری است؟

با اینکه غربالگری اول من سالم بود احتیاج هست این ازمایش هم انجام بدم؟

عفونت واژن در بارداری، تاثیرش بر جنین

از زمانی که عروسی کردم عفونت دارم. مخصوصا نوع قارچی. نگران جنینم هستم.

چسبندگی جفت در دوران بارداری، کنار آمدن با این مشکل

کسب اطلاعات لازم در مورد چسبندگی جفت باعث کاهش نگرانی شما خواهد شد.

چرخه قاعدگی چگونه است ؟

چرخه قاعدگی چگونه است؟

چرخه قاعدگی می توان به چهار مرحله تقسیم شده در هر مرحله تغییرات خاصی اتفاق می افتد. در شمارش روز از چرخه قاعدگی در اولین روز از زندگی در اولین روز از جلسه.مرحله اول مرحله فولیکولی می باشد که با رشد تورم و پارگی فولیکول مصمم است.فاز دوم فاز تخمک گذاری است که آزادی تخمک از فولیکول رسیده و یا رشد تعیین می شود.مرحله سوم مرحله جسم زرد تبدیل باقیمانده فولیکول بدون تخمک سلول های ترشح هورمون پروژسترون می شود.مرحله چهارم و آخرین مرحله از خونریزی مشخص می شود در واقع در کل ماهانه و یا ریزش مو و یا پوست تنظیم شیشه ای داخلی رحم است.حتی چرخه قاعدگی شامل انتشار تخمک از فولیکول است که امکان حرکت کردن در لوله رحم, باروری و ممکن است لانه گزینی در رحم امکان پذیر است. زمان زندگیدوره قاعدگی دوره ای از تغییرات هورمونی زنان بین 21 الی 35 روز است و مدت زمان قاعدگی متفاوت و بین 3 تا 10 روز است. اگر فاصله دوره های قاعدگی کمتر از 21 روز باشد دوره های عادت ماهیانه بدون تخمک گذاری است که اغلب در دختران جوان و در ماه های اول شروع قاعدگی دیده می شود.طول چرخه قاعدگی در زنان بین 20 تا 40 سالگی از بیشترین نظم برخوردار است و طول متوسط آن 28 روز است، اما در 5 سال اول بعد از شروع قاعدگی و در 5 سال قبل از یائسگی اغلب طول چرخه قاعدگی نامنظم است و از 22 تا 45 روز تغییر می کند.تغییرات بدن در زمان بلوغ که منجر به قاعدگی می شودپس از بلوغ در هر ماه 1 الی 2 تخمک شروع به رشد می کند. در زمان جنینی، نوزادان مونث قسمتی از رشد و تغییرات تخمک ها را طی می کنند، اما با تولد جنین تقسیمات تخمک متوقف می شود و تا سن بلوغ خاموش می ماند. با شروع بلوغ و تحت تاثیر هورمون ها و مواد مترشحه از مغز، تخمک ها مجددا شروع به تقسیم، رشد و نمو می کنند. اگر اولین قاعدگی تا 16 سالگی رخ ندهد نیاز به بررسی دارد و به آن آمنوره یا قطع قاعدگی می گویند. این تاخیر اغلب با اختلالات ژنتیکی یا مادرزادی همراه است. اگر در دختران تا سن 14 سالگی تکامل پستانی روی ندهد باید همزمان ارزیابی برای آمنوره نیز انجام بگیرد. خونریزی های قاعدگیهورمون های مترشحه از تخمدان اثر مستقیم بر روی لایه داخلی جدار رحم دارند. با ترشح استروژن و پروژسترون لایه داخلی رحم ضخیم می شود. با کاهش پروژسترون و افت هورمون لوتئینه کننده (محرک جسم زرد) جدار داخلی رحم همراه با مویرگ ها ریزش می کند که به شکل خونریزی قاعدگی ظاهر می شود. به طور متوسط در هر ماه حدود 35 میلی لیتر خون با قاعدگی از دست می رود. اگر این مقدار به بیش از 80 میلی لیتر در ماه برسد غیر طبیعی است و عوارضی مانند کم خونی ایجاد می شود. در این گونه موارد بررسی های بیشتر توسط متخصصین و پیگیری های منظم توصیه می شود. در موارد ی که خونریزی قاعدگی شدید یا نامنظم باشد لخته خون دیده می شود که نیاز به بررسی پزشک دارد. در خونریزی های قاعدگی توجه به فاصله چرخه ها و طول دوره آن اهمیت فراوانی دارد.